Nasz dom

Grupa osób podczas spotkania wigilijnego

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swego brata
i wyciągasz do niego rękę,
zawsze wtedy jest Boże Narodzenie…”
Dnia 22 grudnia tradycyjnie jak co roku spotkaliśmy się przy wspólnym wigilijnym stole.

Grupa osób ze Św. Mikołajem

W poniedziałkowy dzień od rana panowała w ŚDS niecodzienna atmosfera – czas oczekiwania na odwiedziny Św. Mikołaja. Wprawdzie pogoda nie rozpieszczała, serwując nam typową, jesienną aurę, jednak to nikogo nie zniechęcało i wszyscy wypatrywali gościa, nasłuchując wesołego „Ho ho ho!”. I wreszcie zawitał do nas, w tym roku przybywając nie saniami, ale samochodem, wypełnionym po brzegi prezentami.

osoba grająca na skrzypcach przed grupą innych osób

W dniu dzisiejszym, niezwykle miło było gościć w progach naszego Domu Panią Magdalenę, pracownika Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku. Ta niecodzienna wizyta pozwoliła nam na zbliżenie się do twórczości wielkich kompozytorów epoki baroku oraz doświadczenia bardziej współczesnych form muzycznych, których przykładem mógł być motyw przewodni z filmu „Lista Schindlera”.

Cztery osoby na zdjęciu podczas wręczania nagrody w konkursie fotograficznym

W dniu 12 października 2021 r. w Restauracji „Zielony Dworek” w Nisku odbyło się wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień laureatom Konkursu Fotograficznego „Poszukiwacze światła”, zorganizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nisku.

siedząca grupka osób w przebraniu

Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie! W andrzejki, jak co roku próbujemy trochę dla zabawy, a trochę serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Tym razem również nie zabrakło wróżb, dobrej zabawy i słodkości.

grupa ludzi na tle ściany

Dnia 21 października odbyła się XXIV Rocznica powstania naszego Domu. Tradycyjnie Jubileusz obchodziliśmy w restauracji Zielony Dworek. Spotkanie było miłą okazją do wspólnej zabawy i wspomnień. Można było zatańczyć, porozmawiać i delektować się sporym kawałkiem pysznego ciasta.

Rozstrzygnięcie III Konkursu fotograficznego (online) "Poszukiwacze światła"

Drodzy przyjaciele, z przyjemnością pragniemy przedstawić wyniki konkursu fotograficznego pn. „Poszukiwacze Światła" ogłoszonego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nisku, w którym wzięli udział uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.
W dniu 05.10.2021 Jury Konkursu oceniło 60 nadesłanych fotografii i przyznało trzy główne nagrody oraz, aż cztery wyróżnienia.

Laureatami zostali:

I - miejsce: Beata Kubik "Podróż kasztanowego ludzika" WTZ przy Stowarzyszeniu "Szansa" Stalowa Wola
II - miejsce: Wiesław Zieliński "Kontrola strachu" ŚDS Spie
III - miejsce: Zbigniew Florek "Wózek" ŚDS Radomyśl n/Sanem

Wyróżnienia:

Grzegorz Stój "Krople światła" ŚDS Nisko
Tadeusz Puzio "Leśne duszki" ŚDS Bojanów
Marta Śnioch "Portret Barbary" ŚDS Stalowa Wola Nr 2
Artur Gajda "Pełnia" – ŚDS Tarnobrzeg

Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom życzymy w przyszłości samych udanych kadrów oraz wspaniałych inspiracji! O formie rozdania nagród i wyróżnień dla laureatów poinformujemy telefonicznie, natomiast dyplomy za uczestnictwo prześlemy pocztą na adres placówki.
Fotografie konkursowe można obejrzeć w zakładce Konkurs Fotograficzny. Serdecznie zapraszamy