Grupa osób podczas spotkania

Dzisiaj odbyła się kolejna edycja Letniego Festiwalu Piosenki, reaktywowanego po dłuższej przerwie pod hasłem "Piosenka jest dobra na wszystko…" 

W konkursie wzięło udział czternaścioro uczestników. Wachlarz prezentowanych utworów był różnorodny. Publiczność mogła wysłuchać piosenek z repertuaru m.in.: Andrzeja Piasecznego, Urszuli, Starego Dobrego Małżeństwa, Lady Pank, Ireny Jarockiej, Zenka Martyniuka itp.

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, jury jak samo później przyznało, miało ciężki orzech do zgryzienia, jednak udało się wyłonić najlepszą trójkę. Pierwsze miejsce wyśpiewała p. Eliza wykonując utwór „Chcę tu zostać”. Drugie miejsce z piosenką „Szła dzieweczka do laseczka” zajął p. Antoni. Na trzecim miejscu uplasował się p. Paweł, który zaśpiewał piosenkę z repertuaru Andrzeja Piasecznego „Śniadanie do łóżka”. Wyróżniona została także p. Wiola wykonaniem piosenki „Zarąbisty brunet” która zdobyła najwięcej głosów wśród publiczności. Jury w podsumowaniu swojego werdyktu podziękowało za udział wszystkim wykonawcom i zaprosiło do udziału za rok.