Nasz dom

Cztery osoby na zdjęciu podczas wręczania nagrody w konkursie fotograficznym

W dniu 12 października 2021 r. w Restauracji „Zielony Dworek” w Nisku odbyło się wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień laureatom Konkursu Fotograficznego „Poszukiwacze światła”, zorganizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nisku.

Rozstrzygnięcie III Konkursu fotograficznego (online) "Poszukiwacze światła"

Drodzy przyjaciele, z przyjemnością pragniemy przedstawić wyniki konkursu fotograficznego pn. „Poszukiwacze Światła" ogłoszonego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nisku, w którym wzięli udział uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.
W dniu 05.10.2021 Jury Konkursu oceniło 60 nadesłanych fotografii i przyznało trzy główne nagrody oraz, aż cztery wyróżnienia.

Laureatami zostali:

I - miejsce: Beata Kubik "Podróż kasztanowego ludzika" WTZ przy Stowarzyszeniu "Szansa" Stalowa Wola
II - miejsce: Wiesław Zieliński "Kontrola strachu" ŚDS Spie
III - miejsce: Zbigniew Florek "Wózek" ŚDS Radomyśl n/Sanem

Wyróżnienia:

Grzegorz Stój "Krople światła" ŚDS Nisko
Tadeusz Puzio "Leśne duszki" ŚDS Bojanów
Marta Śnioch "Portret Barbary" ŚDS Stalowa Wola Nr 2
Artur Gajda "Pełnia" – ŚDS Tarnobrzeg

Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom życzymy w przyszłości samych udanych kadrów oraz wspaniałych inspiracji! O formie rozdania nagród i wyróżnień dla laureatów poinformujemy telefonicznie, natomiast dyplomy za uczestnictwo prześlemy pocztą na adres placówki.
Fotografie konkursowe można obejrzeć w zakładce Konkurs Fotograficzny. Serdecznie zapraszamy

Grupka osób stojąca przed budynkiem
Trzy osoby trzymające dyplomy i nagrody

Dnia 15 września 2021 roku, delegacja uczestników Naszego Domu, miała przyjemność wziąć udział w plenerowym Pikniku Ekologicznym "Recykling - Drugie Życie", zorganizowanym przez ŚDS w Knapach w ramach działań związanych z propagowaniem ekologicznych postaw społecznych.

Grupka osób stojąca przed budynkiem

Dnia 6- października w piękny słoneczny dzień wybraliśmy się wraz z zaprzyjaźnionym Domem z Bojanowa do niżańskiego kina aby obejrzeć film „Fatima”. „Fatima” to ciekawie opowiedziana historia i poruszająca opowieść o niezwykłej lekcji wiary, miłości i nadziei.

Osoba wręczająca dyplom

Z powodu ograniczeń związanych z epidemią Covid-19 kolejne zawody w Marszu Nordic Walking pod hasłem „Zatrzymać lato” odbyły się wirtualnie. Miejsce organizowania marszu było dowolne, więc naszą trasę wyznaczyliśmy z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu pięknej przyrody.

  „Padało, siąpiło, lało, chwilami zacinało, kapało, mżyło, kropiło i znów kapało, ale głównie padało” W takich okolicznościach przyrody przywitał nas Bałtów, dnia 23 sierpnia w poniedziałkowy dzień. Pomimo niesprzyjającej pogody na miejscu czekało na nas wiele atrakcji.